ТзОВ "БАЛКО"

м. Львів, вул. М. Залізняка, 15

тел./факс (032) 237 08 87

тел. (032) 239 33 94

Енергозбереження. Проблеми утеплення будинків

Криза, криза – бродить по Європі, енергетична, а не політична. В природі кожна ситуація і подія має свої плюси. Ми накінець серйозно задумались над проблемою економії енергоносіїв – почали використовувати нагрівальні прилади, з високим коефіцієнтом корисної дії, утеплювати фасади, замінювати існуючі вікна, що мали нещільності на герметичні, ліквідовувати мостики холоду на окремих ділянках зовнішніх конструкцій будівель, тощо. Проте без продуманих інженерних рішень наші потуги по економії енергетики будівлі не дають відчутного ефекту. Цією статтею ми хочемо вказати на деякі помилки в утепленні будівель.
Помилка перша. Часто господарі утепляють одну або дві стіни будинку. Ефект мінімальний. Порушений основний принцип утеплення – нерозривність контура утеплення. Тепло втікає по конструкціях, що не утеплені.
Помилка друга. Дах, горище утепляють так само як і стіни. Хоча всім ще з дитинства зрозуміло – тепле повітря піднімається догори, а значить при однаковій температурі зовнішнього повітря перепад теиператур, а значить і втрати тепла через оденицю площі перекрить будуть більші ніж через ту саму оденицю площі стін. Це явище називають конвекцією. Відповідно площини конс трукцій, що розділяють опалювальну і неопалювальну частини будівель (горища, дахи ,горищні перекриття ) необхідно утепляти товстішими шарами теплоізоляційних матеріалів. Товщини теплоізоляційних шарів повинні різнитися в два і більше рази.
Помилка третя. Твердження: «Грунт – добрий ізоляційний матеріал» - не забезпечує відповідного температурно-вологісного режиму в підвальних приміщеннях, і не економить енргію яка втікає через відповідні ділянки стін підвалів і фундаментів. Тепер необхідно обов»язково теплоізолювати і стіни підвалу і частину фундаментів на глубину до 600-700 мм. від рівня землі.
Помилка четверта. Вставляючи пластикове вікно ми вважаємо, що воно краще зберігає тепло як традиційне дерев’яне спарене. І це правильно тільки тому, що пластикове вікно більш щільне. Не має щілин - немає інфільтрації повітря – по простому воно не продувається, проте термічний опір такого вікна набагато менший ніж традиційного  через суттєво меньшу відстань між окремими склами пакету.
Помилка п’ята. Ми навчилися утепляти стіни та вікна. Та не займаємося теплом яке тікає від нас з вентиляцією приміщень, або припиняємо вентиляцію приміщень взагалі. А це вже проблеми із здоров’ям, а лікування - ой яке дороге!.  Але продумана система вентиляції разом з рекуператорами може дати економію не меньшу як утеплення стін.  З встановленням герметичних вікон і «задуванням» швів між вікнами і поверхнями стін ефективними герметиками - пройшов той час коли можна було вентилювати приміщення через нещільності в вікнах. Тобто систему вентиляції потрібно проектувати з самого початку з врахуванням кратності повітряобміну в різних приміщеннях, як це передбачено будівельними нормами. І встновленням відповідних систем рекуперації. До речі нормальною вентиляцією приміщень ми позбуваємося надлишкової сирості як в приміщеннях так і в матеріалі самих стін, яка приводить до  зменшення термічного опору зовнішніх будівельних конструкцій і є причиною появи і розмноження грибків та іншої шкідливої як для людини так і для матеріалів мікрофлори .
Помилка шоста. Існуючі містки холоду в зовнішніх огороджуючих конструкціях  ( до речі німці їх називають містками тепла). Ми поки що приділяємо їм дуже мало уваги. А це «теплові дірки» в нашому будинку-термосі.
Помилка сьома. В так званому енергетичному аудиті ( експертизі) ми не користуємося тепловізорами, спеціальними приладами, що фіксують степінь проходження тепла через конструкції будівлі, а проводимо його тільки як аналіз прийнятих рішень. А тепловізор – це практична перевірка роботи всіх будівельників,  проектантів, технологів, підрядників і реальна перевірка якості утеплення будівлі. До речі так знаходять ті містки холоду про які ми навіть і не здогадуємося.

Ми не претендуємо на якісь наукові відкриття. Просто акцентуємо увагу на відомі, але вже дещо забуті нюанси.

 

free pokerfree poker
Designed by ARTIX